ALTINOLUK ULAŞIM

E-24 karayolu üzerinde bulunan ve Balıkesir ilinin Çanakkale sınırına en yakın bir yerleşim birimi olan Altınoluk, Çanakkale'ye 110, İzmir'e 225, Balıkesir'e 115, ilçe merkezi Edremit'e 25, batıda Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine 35 km uzaklıktadır.


  • İstanbul'dan Bursa-Balıkesir-Havran-Edremit-Altınoluk

İstanbul'dan Bursa-Balıkesir-Havran-Edremit üzerinden gidebileceğiniz gibi,

  • İstanbul'dan Tekirdağ-Çanakkale- Altınoluk

Tekirdağ-Çanakkale yolunu da tercih edebilirsiniz. Bu yol manzarası güzel trafiği az ve 450 kilometre. İstanbul-kınalı arası otoyolu kullananlar Tekirdağ'dan Keşan'a sonra da Gelibolu'ya gelecekler. Buradan Lapseki'ye veya Eceabat'tan Çanakkale'ye karşıya geçmek için Feribotlar saat başı kalkıyor.(Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş. 444 0 752) Truva'dan, Edremit Körfezi'ne inerken Altınoluk sizi karşılıyor. Aynı yolu otobüsle almak isteyenler Pamukkale, Uludağ, Kamil Koç, Akçay veya Metro Turizm'in seferleriyle gelebilirler.

  • İzmir-Ayvalık-Edremit-Akçay-Çanakkale

İzmirden gelmek istiyenler İzmir-Ayvalık-Edremit-Akçay-Çanakkale yolu üzerinde Altınoluğa 200 Km. Altınoluk'tan Edremit'e Assos'a sefer yapan minibüsler var. Yazın ayrıca Ayvalık, Bergama, Truva, Assos, Babakale gibi tarihi noktalara düzenlenen turlara da katılma imkanınız bulunuyor.

Kazdağı'na çıkmak için Orman İdaresi'nin yaptığı toprak yolları jeep türü araçlarla aşmak gerekiyor. Şahinderesi Kanyonu'nun girişine gitmek için sırtınızı denize çevirip Altınoluk merkeze girişte belediye karşısındaki sokaktan girerseniz Kocaçay yoluna Değirmen mevkiine geleceksiniz. 1 kilometre sonra kanyon girişindeki zeytin ağacı gölgesindeki otoparka aracınızı bırakabilirsiniz.

İstanbul 550 Km - Ankara 600 Km - Gelibolu 500 Km - İzmir 200 Km - Çanakkale 90 Km

  1. Ulaşım : İstanbul - Bursa - Balıkesir - Edremit - Altınoluk
  2. Ulaşım : İstanbul - Keşan - Gelibolu - Çanakkale - Altınoluk
  3. Ulaşım : İstanbul - (Feribotla) Bandırma - Balıkesir - Edremit - Altınoluk
  4. Ulaşım : İzmir - Ayvalık - Edremit - Akçay - Altınoluk