ALTINOLUK GEZİLECEK GÖRÜLECEK YERLER

Altınoluk gezginler için ideal bir lokasyon. Çevrede gezilecek birçok cazibe merkezi ve insanı hayrete dürecek doğa güzellikleri bulunmaktadır.
Kazdağları, insanı etkileyen has florası ve faunasıyla birçok efsaneye ve miteolojiye konu olmuştur. Denizi gören yamaçlarında Küçükkuyu, Altınoluk, Güre, Akçay bulunmaktadır. Kazdağları'nın arka yüzüne yansıyan renklerinde dünyanın en güzel ormanlarından olan yeşil Bayramiç ve Yenice tarafı bulunmaktadır. Kalkım,Hanlar ekoturizm, trekking ve av tutkunlarının favori yerlerinin başında gelmektedir.

Kazdağları bir çok hikayeye konu olmuş, ritüeller ve çeşit çeşit inanışların temelinde miras olarak bir sonraki nesle kalmıştır. Hal böyle olunca gezginler için gezmeye görmeye değer çok mekan biriktirmiştir.
HASAN BOĞULDU GÖLETİ
HASAN BOĞULDU GÖLETİ
Kızılkeçili Çayı üzerinde bulunan Sutüven Çağlayanının biraz ilerisinde doğal kayanın havuz haline dönüştüğü bi yerdir.
SUTÜVEN ŞELALESİ
SUTÜVEN ŞELALESİ
Altınoluk - Edremit karayolunun 20. kilometresinden sola, dağa doğru Zeytinli Köyü sapağından giriyorsunuz ve köy çıkışındaki dar köprüden hemen sonra Beyoba köyüne ulaşıyorsunuz.
MIHLI CAYI
MIHLI CAYI
Doğa yürüyüşünüzü serin sular eşliğinde yapmak için mıhlı çayını rota belirleyip yola koyulabiliriz. Kaz dağının bereketlerinden biri mıhlı çayı?
ŞAHİN DERE KANYONU
ŞAHİN DERE KANYONU
Kaz dağlarının saklı cenneti Şahin Deresi Kanyonu Altınoluk"u oksijen çadırına dönüştüren etkenlerin başında geliyor.
SARIKIZ TEPESİ
SARIKIZ TEPESİ
Kaz dağlarının efsanelere konu olan 1574 metre yüksekliğindeki sarıkız tepesi.Tepeye çıkarken baktığnız her yerden doğa güzellikleriyle karşılaşıyorsunuz.
TAHTA KUŞLAR MÜZESİ
TAHTA KUŞLAR MÜZESİ
Mitolojik İda Dağı?nın eteklerinde kurulu Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, Türkmenlerin kültür ve sanatını gözler önüne seren, Unesco ödüllü bir mekân.
ABDULLAH EFENDİ KONAĞI
ABDULLAH EFENDİ KONAĞI
Abdullah Efendi Konağının geçmişi, 150 yılın üzerinde bir tarihe dayanmaktadır...
ANTROS ANTİK  KENTİ
ANTROS ANTİK KENTİ
Mysia’da İda Dağı eteğinde çok eski bir şehirdir. Adramytteon’un denize bakan çıkıntısının kuzey kenarında, Alkaios’a göre bir Leleg yerleşimi , Skepsis’li Demetrios’a göre bir Kilikya kuruluşu, Heradot’a göre bir Pelasg, Thukydides’e göre bir Aoil y
ALTINOLUK KÖYÜ GENEL GÖRÜNÜM
ALTINOLUK KÖYÜ GENEL GÖRÜNÜM
İsmini çevresinde bulunan Şahinderesi Kanyonu ve altın sarısı renkteki zeytinyağından alan Altınoluk eski ismi papazlık olan bir Rum köyü.