ALTINOLUK_REHBERI
ALTINOLUK_REHBERI
MARINA VE PORT
KONAKLAMA
RESTORAN
FIRMA REHBERÄ°

ALTINOLUK

Balıkesir ilinin Edremit ilçesine bağlı ve oksijen oranın yüksek olduğu deniz turizmi ile ünlü tatil beldesidir. Altınoluk Dağlardan süzülen tertemiz suların masmavi denizle bütünleştiği bir cennet düşünün. Tertemiz kumsaldan denizin berrak sularına açılabilirsiniz. üstelik ister sığ, ister derin. Balık avlayın, sandalınızla dolaşın, jet ski ya da sörf. Yelken kullanmanın zevkini yaşayın. İsterseniz havuz keyfini paylaşın. Hatta teknenizle yakın çevreye geziler yapın. Burada dört mevsimi kendine özgü güzeller. İlkbaharda doğa yürüyüşleri, mağara gezileri, çağlayanlar, zengin bitki dokusu sizi Kazdağları'na çağırıyor.

Sezonu nisan ayında başlıyor, haziran ayından itibaren altınoluk otelleri dolmaya başlıyor. Nisan-Mayıs aylarında altın oluk otelleri , pansiyonları sezon için hazır hale geliyor. altınoluk apart otelleri çoğu rezervasyonlarını acente kullanmadan yaptıklarından dolayı konaklayacağınız günden önce apart otelleri, pansiyonları aramanız gerekiyor. Tüm yıl boyunca bazı oteller ve restoranların açık olması kış aylarında doğayla baş başa kalmak isteyen misafirler içinde keyif sağlıyor. altınoluk otellerKekik kokulu zeytinyağı, her derde deva şifalı bitkileri, kazdağının serin sularından sımsıcak kumsalı, denizi, güneşi, kumsalı, güler yüzlü insanlarıyla aradığınız şeyi bulabileceğiniz ve dahası sakin, samimi tatilinizi geçirebileceğiniz tekten yerlerindendir.

Evet, altınoluk yalnızca tuizm beldesi değil tarihinde mitolojik efsanelere konu olmuş ve altınoluk kanyonu, papazlık, gibi doğal ve kültürel floranın bozulmamış örnekleri süre gelmektedir. altinoluk otelleriKazdağları'na düşen her yağmur damlası uzun bir yolculuğa çıkar. önce mor kekik, mersin yaprağı, biberiye, sumak, defne, pelin, kantaron ve altın otlarını yeşertir. Göknar, Dünyada yalnız Kaz Dağları'nda yetişen ve en çok oksijen üreten bitkidir. Kaz Dağları, Dünya Sağlık örgütünün (WHO) yaptığı ölçümlere göre 21,9'luk O² yoğunluğu ile İSVİÇRE Alp'lerinden sonra ikinci bol O² sahip bölgedir. Bu yüzden; astım, kalp, tansiyon hastalıkları için tedavi edici özelliğe sahiptir. Bölgeyi oksijen çadırına dönüştüren etkenlerden biri Şahin deresi kanyonudur.

Altınoluk Beldesine Ulaşmak

Altınoluk yolların kesiştiği arter noktasında bulunması sebebiyle ulaşımı kolaydır. Otobüs yolculuğu ya da özel aracınızla güzel manzara eşliğinde gelebilirsiniz. İstanbul Bursa Balıkesir Edremit Akçay Altınoluk karayolu yaklaşık 509 km. İstanbul'dan Tekirdağ,Çanakkale ve Küçükkuyu-Altınoluk güzergahı yaklaşık 433 km'dır.

Altınoluk ve Zeytin Zeytin

Asırlardır bereketin, bolluğun ve barışın simgesi olmuştur. Bölgenin diğer en önemli özelliği de İtalyanların zeytinyağı haritasında yeşil hatla belirtildiği gibi dünyanın en kaliteli yağ üretildiği yerlerdendir. Haliyle has zeytinyağıyla yapılan yemeklerde hayli lezzetli. Antioksidan olan Zeytinyağını bölge halkı profesyonelce kullanmaktadır. Bölgede Zeytin ve ürünlerini satan shoplar mevcuttur.

Kuzey Egenin İncisi

Altınoluk Dünyanın küresel ısınma ve kuraklık tehdidi altında bulunduğu dönemde Türkiye'de kuraklıktan etkilenmeyen bir bölge... Bu özelliğinden dolayı, bölge son yıllarda cazibe merkezi haline geldi. Oksijeni ve suları bol Kazdağı'nın, bu coğrafyaya sunduğu nimetler küresel ısınmanın etkilerini önemli ölçüde azaltıyor. Bu nedenle Altınolukta hayat rahat, sağlıklı ve huzurludur..

Berrak Altınoluk sularında Dalış Keyfi

Mavi yolculuk rotanızda bulunan koyların çoğunda dalış sırasında Altınoluk suları altında kalan tarihi yapı ve batıklarla karşılaşmanızda mümkündür. Altınoluk çarşısında su sporları malzemeleri satışı yapan dükkanlar mevcut. .Altınoluk'ta donanımlı profesyonel su altı rehberliği sağlayan firmalar bulunmaktadır.

 

Altınoluk Emlak

Altınoluk emlak ve gayrimenkul yatırımları içinde uygundur. Altınoluk etrafındaki kiralık apart, kiralık yazlık daire, satılık yazlık ve arsalara olan yoğun talep fiyat çıtasını yukarıya doğru çekmektedir. Burada satılığa çıkarılan dairelerde kıs sürelerde satılmaktadır.
Altınoluk otelleri, altınolukta birçok otel mevcuttur. Konaklama kısmımızda ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Altınoluktaki turizm işletmecileri tatilcilere apart oteller ve pansiyonlar konusunda da fazla seçenek sunmaktadır.