ALTINOLUK_REHBERI
ALTINOLUK_REHBERI
MARINA VE PORT
KONAKLAMA
RESTORAN
FIRMA REHBERÄ°

Altınoluk Mavi Bayraklı Plajları

Kıyıların korunması ve kirlenmenin kontrol altına alınmasını sağlayan Mavi Bayrak projesinin temiz deniz suyu, bakımlı plaj, imarlı yapılaşma ve güzel bir çevre ön koşullarını yerine getiren Altınoluk'ta harika plaj ve koylar bulunmaktadır. Plajlar bakımından Altınoluk oldukça şanslıdır Altınolukda bir çok mavi bayraklı plaj bulunmaktadır.Plajların mavi bayraklı olması bölgeye hem turist hemde prestij kazandırmaktadır. Ayrıca bölgede bir çok koyda bulunmaktadır.


Plajlar;

Altınolukda yapılan yat ve tekne turları hem turist kazandırmakta hemde bölgedeki insanlara değişik güzellikleri görmesini sağlamaktadır. Bölgedeki plajların etrafında lüks oteller , konaklama merkezleri ve diğer önemli eğlence merkezleri bulunmaktadır. Bölgede sadece lüks merkezler değil her ailenin bütçesine uygun konaklama merkezleride bulunmaktadır.

Aktiviteler

Altınoluk plajları beklediğiniz bütün imkanları size sunar. Kano ile gezinti, kafeteryaları, plaj voleybolu, sürat tekneleri gibi aklınıza gelebilecek aktivitelere katılabilirsiniz. Altınoluk merkezde bulunun acentelerle anlaşarak körfez mavi turlarına katılabilirsiniz.

Altınoluk'da 7 tane Mavi Bayraklı Plaj Bulunmaktadır

1.Altınoluk Altıner Otel

2.Altınoluk Antandros Plajı

3.Altınoluk Akçam Otel

4.Altınoluk Afrodit Tatil Köyü

5.Altınoluk Merkez Plajı

6.Altınoluk özdemir Sitesi

7.Altınoluk Rıhtım Beach Cafe-Bar

Altınoluktaki Diğer Plajlar ;

Altınoluk Fener Sahil Sitesi Plajı

Altınoluk Sır Motel önü Plajı

Altınoluk Şahin Deresi yanı plajı

Kervan Tatil Köyü önü Plajı

Altınoluk'un girinti ve çıkıntılarıyla 43 kilometrelik bir sahil şeridi vardır. Edremit körfezinin kuzeyinde kalan bu sahil şeridi Mıhlı çayından Kuruçay'a kadar uzanır. Girinti ve çıkıntılarla dolu olan bu sahil şeridinin önemli çıkıntıları, Mıhlı Burnu, Ayvalıburun, Burunucu, Kocaburun ve Fener Burnudur. Koylar ise Narlı Koyu, Hamitdere Koyu, Karapınar Koyu, Avcılar Koyudur. Fener burnunda bir de deniz feneri vardır. Yurdumuzun birçok bölgelerinde görülen deniz kirlenmesi olayı henüz Altınoluk'ta yoktur. Kanalizasyon ve arıtma tesisleri de yapıldığına göre bundan böyle de bir kirlenme olması düşünülemez. Altınoluk İskele Mahallesinin hemen önünde bir de balıkçı barınağı vardır.