Nasıl bir yerde kalmak istersiniz ?
Konaklama Tipi




Bütçe Seçenekleri
Yorum Puanı

Altınoluk Konaklama

Altınoluk, Edremit körfezinde oksijen oranın yüksek olduğu deniz turizmi ile ünlü sırtına Kazdağlarına dayamış, yüzünü denize dönmüş şirin bir tatil kasabasıdır. Ege iklimi hakim. Gezerken evlerin bahçelerinde mandalina, limon ağaçlarına rastlamanız mümkün. Doğudan batıya uzanan Kazdağı kütlesini, kuzey-güney istikametinde yaran derin vadi ve kanyonlar ve bu yapının ortaya çıkardığı farklı iklimsel koşullar, bitki ve hayvan varlığının zenginleşmesi açısından uygun yetişme ortamı imkânları sağlayarak bio çeşitliliği arttırmıştır.

Altınoluk’un, Kazdağı’nın yeşilliği içinde kurulmuş olan ve Edremit Körfezi’ni kuşbakışı gören “Papazlık Köyü”, bölgede turizme kazandırılmış köylerden birisidir. Koruma altına alınan çok sayıdaki Rum evi restore edilerek, bir kısmı da işletmeciler tarafından butik otel haline getirilerek eski gelenekleri yaşatmak için hizmet vermektedir.Bölgenin çoğu kesimi milli park ve sit alanı olması sebebiyle güneydeki gibi çok büyük oteller göremeyeceksiniz. Bu yüzden şanslısınız, çünkü sizi konaklamak için daha samimi ve doğal mekanlar bekliyor, her zevke ve bütçeye uygun seçenekler mevcut.

Yerli ve yabancı binlerce gezgin ziyarete geldiği için temmuz ve ağustos aylarında yer sıkıntısı yaşanabiliyor. O dönem için rezervasyonunuzu önceden yaptırmanızda fayda var. Konaklama, birkaç istisna dışında oda kahvaltı şeklinde. Fiyat konusunda çok fazla mail alıyoruz. Her işletmenin farklı fiyat politikaları olmakla birlikte sizlere fikir vermesi açısından Sezonda 2 kişilik oda fiyatı ortalama; Oteller 250 TL, Pansiyonlar 150-200 TL'den başlayan fiyatlarlar ile konaklama imkanı sunuyor.